צילום פנים צנרת

 
 
אין ספק בכלל שהאמצעים המודרניים לתיקון בעיות בצנרת מהווים פלא טכנולוגי של ממש. למעשה, עד לפני זמן לא רב כל כך, לא הייתה שום אפשרות לבצע תיקונים מורכבים בצנרת מבלי לחפור באדמה ולחשוף את הצינור הפגום. כיום, לעומת זאת, ניתן לבצע מגוון רחב של תיקונים, לפתוח סתימות חמורות ועקשניות ואפילו להחליף צינורות שלמים מבלי לבצע חפירות כלל.

ההתקדמויות מרחיקות הלכת בתחום תיקוני הצנרת לא היו יכולות להתממש אלמלא התרחשה התקדמות משמעותית מאוד גם בתחום צילום הצנרת. הסיבה לכך נעוצה בעובדה שרק הודות לציוד הצילום המודרני, ניתן לאתר את התקלות השונות במדויק ובנוסף לכך, בחלק ניכר מטכניקות התיקון יש לעשות שימוש בציוד הצילום על מנת לשנע את אביזרי התיקון לאזור התקלה. במאמר שלפניכם נפרט אודות זוג טכניקות מתקדמות של צילום פנים צנרת: מצלמת דחיפה ורובוט צילום.

כדאי להזכיר שניתן לאתר כיום תקלות בצנרת הביוב באמצעות מצלמה תרמית, המאפשרת לקבל מושג על המצב מבלי לחשוף את הצינור. עם זאת, את המצלמה התרמית לא מכניסים לתוך הצנרת עצמה בדרך כלל ולכן אמצעי זה פחות רלוונטי כשמדברים על צילום של פנים הצנרת.
 

צילום פנים צנרת – הטכניקות המרכזיות הנמצאות היום בשימוש

 
  • מצלמת דחיפה

    מצלמה מתקדמת המותקנת על כבל דחיפה עוצמתי הניתן לשליטה מרחוק. המצלמה מאפשרת למפעיל לקבל תמונה איכותית גם בתנאי התאורה המאתגרים המאפיינים את פנים הצנרת. מצלמות הדחיפה מספקות תמונה מקיפה של 360 מעלות ולרוב מצוידות בציוד מבוסס לייזר המאפשר למדוד מרחקים וגדלים. זאת כדי שניתן יהיה לאפיין, למדוד ולהעריך את נזקי הצנרת ולהתאים להם פתרונות מדויקים.

  • רובוט צילום

    רכב קטן הניתן לשליטה מרחוק, המצויד בציוד לצילום צנרת. קיים מגוון רחב של דגמים, המתאימים לצינורות מסוגים שונים ובקטרים שונים. כך, לדוגמה, ישנם רובוטים המתאימים עבור קטרים קטנים הנעים בין 100-200 מ"מ בלבד ולעומת זאת, ישנם דגמים המתאימים עבור צינורות בקוטר 2,000 מ"מ. חלק מהרובוטים מסוגלים לנוע למרחק של עד 500 מטר בתוך הצנרת.
 

צילום פנים צנרת באמצעים מתקדמים זו עבודה למומחים

 
לקבלת פרטים נוספים על צילום פנים צנרת, אתם מוזמנים ליצור קשר עוד היום עם אנשי המקצוע המומחים של חברת "עמוס שירותי ביוב וצילום קווים" בטלפון מספר 052-2646051.
 
 
 
צילום פנים צנרת