סתימה בבור ביוב

 
בור ביוב הוא לא סתם בור, הוא למעשה אחד החלקים החשובים ביותר במגזר התעשייתי והקשר שלו לזיהום סביבתי. אז מהו בעצם? וכיצד הוא יכול להיסתם? מה עושים כאשר הוא נסתם ולמה זה כל כך חמור? למי צריך לקרוא וכיצד הוא יכול לפתור את הבעיה? הנה כל הפרטים החשובים בנושא.
 

מהו בור ביוב וכיצד הוא פועל?

 
 
כדי להבין מהי סתימה בבור הביוב ומדוע היא בכלל כל כך משמעותית לתפקודו של המפעל כולו, יש צורך להבין מה המטרה שלו, למה הוא נחפר והיכן הוא ממוקם. זה למעשה בור חיצוני לביוב. הוא אינו חלק אינטגרלי מהמערכת אם כי הוא קשור אליה בצנרת ניקוז כך שהמים שמתנקזים אליו, יחד עם החומרים השונים שבהם ובזה כבר ניגע, בסופו של שדבר יגיעו למערכת הביוב השלמה אחרי סינון קל. הסיבה שיש את בור הביוב היא לסנן חומרים שונים שלא יכולים להיכנס למערכת הביוב כיוון שהם יגרמו לסתימות רבות. עיקר הבורות נמצאים ליד מסעדות ובמגזר התעשייתי לקיבול שפכים.
 
 
 
סתימה בבור ביוב
 
 
 
 

מה יכול לסתום את בור הביוב?

 
סתימה בבור ביוב תיתכן בגלל של סיבות כאשר הסיבה הנפוצה ביותר היא סתימה שלו על ידי שומנים. החומרים שמנוקזים אל הבור יהיו חומרים צמיגיים יותר ולא נוזליים כמו מים, כמו למשל דלקים מסוימים בתעשייה, תוצרי זיקוק שהם למעשה פסולת חסרת שימוש, שמנים ושומנים מבישולים או מתוצרים של פעולות תעשייתיות וכן הלאה. החומרים הללו יכולים לסתום את מפריד השומנים שקיים במערכת ויכולים לסתום גם את המעבר בין בור הביוב לבין מערכת הביוב, וכך למעשה הבור כולו לא יהיה שימושי. יכול להיות שהסתימה תיגרם גם בגלל מוצק כלשהו שנסחף בצינור כמו למשל חיה.
 

מדוע סתימה בבור ביוב מסוכנת כל כך?

 
בין אם מדובר על משהו שנפל אל הבור וסתם את החיבור בינו לבין מערכת הביוב, ובין אם מדובר על סתימה שנוצרה בגלל אי תחזוקה נכונה בגלל שומנים שהצטברו בתוכו, המשמעות גדולה מאוד כי הבור למעשה לא שימושי. הבור נועד למנוע את חדירת המזהמים שמוכנסים אל מערכת הביוב כי אז ייגרמו בה סתימות רבות, וכך המזהמים האלו יכולים לצוף מעל שטח הבור ולגעת באופן ישיר באדמה ולגרום לזיהום הרבה יותר כבד.
 

למי יש לקרוא ומה הפתרון?

 
הפתרון היחיד לבעיה הוא לקרוא לצוות ביובית מוסמך. כי לביובית יש את כל הכלים והיכולות לפתור את הבעיה במהירות ובזמינות מלאה כולל ציוד צילום צנרת שיכול להבין בקלות מה הבעיה ולפתוח אותה על ידי שאיבת ביוב או על ידי הזרמת מים בלחץ גבוה. בסופו של דבר הפתרון יכול להיות מהיר מאוד ואתם רק צריכים לבחור בצוות אמין, מקצועי ומנוסה שיעמוד לרשותכם.
 

זה הזמן לבחור נכון!

 
במידה ויש לכם סתימה, הצפה או כל בעיה אחרת אתם יכולים לפנות אלינו אל חברת עמוס שירותי ביוב ותראו שתוך זמן קצר הבעיה כבר מאחוריכם. אין ספק שבעיות מסוג כזה יכולות להיות מעיקות מאוד ולהיות בעלת השלכות חמורות מאוד אך קריאה מהירה לצוות מנצח כמו שלנו תגרור גם תגובה מהירה עד לפתרון, ובכך תחזרו לשגרת החיים שלכם. אנו זמינים בכל רגע ורגע לטיפול שאם צריכים וזה הזמן שלכם להרים טלפון ולהתקשר! פנו אלינו עוד היום ונשמח לעמוד לשירותכם בכל בעיה שהיא - 072-2646051.