מערכת ביוב

 

מהי מערכת הביוב וכיצד היא פועלת?

 
מערכת הביוב היא אחת המערכות הכי בסיסיות שיש והיא הומצאה לפני כמה מאות שנים בבריטניה. כמובן שמאז חלקים רבים בה השתנו והיא נהייתה הרבה יותר יעילה מפעם, אך בסופו של דבר גם היא לא חפה מבעיות. יש מגוון רחב של חלקים למערכת הביוב כאשר המטרה העיקרית שלה היא לרכז את כל השפכים במקום אחר כך שיהיה ניתן להשתמש בהם או למנוע בעיות. בכל מקרה בלי מערכת הביוב שאנו מכירים כיום, העולם שלנו לא היה נראה כמו שהוא נראה כי היא מהווה תשתית של כל מבנה, אפילו מבנים ציבוריים תעבורתיים כמו גשרים או מנהרות.
 

מדוע המערכת בנויה כמו שהיא?

 
 
מערכת הביוב בנויה בצורה מאוד מסודרת כך שהצינור הראשון שיוצא מהבית שלכם, כאשר הוא כבר מתחיל את דרכו העירונית ומסיים את הביתית, יהיה דק יותר מהצינור שיגיע אחרו. כך למעשה מערכת הביוב מזכירה מאוד ענפים או שורשים של עץ רק הפוך. ככל שמתרחקים מגזע העץ הענפים נהיים דקים יותר וזה רלוונטי גם לביוב רק כאשר מתחילים מצינור הביוב המרכזי. כך למעשה צינור המרכזי יהיה עבה מאוד בשביל שלא תיווצר סתימה בביוב ועל ידי כך בעצם מונעים בעיות רבות ברמה התפעולית. חשוב לזכור שמערכת הביוב יכולה להיות שונה במקצת בין מקום למקום אם כי החלקים שלה די אוניברסליים.
 
 
 
מערכת ביוב
 
 
 
 

עד כמה מערכת הביוב חשובה?

 
המערכת של הביוב יכולה להיראות חשובה הרבה יותר כאשר מבינים מה היה קורה בלעדיה. למעשה, אם היא לא הייתה קיימת היינו צריכים להמשיך לגור ליד נהרות או נחלים. אי אפשר להיעזר או להשתמש במים בלי לדאוג לניקוז שלהם ולכן לא היינו יכולים להסית את המים מכיוון הזרימה הטבעי שלהם. כאשר קיבלנו את האפשרות להטות את המים היה צריך לחושב גם על דרך להחזיר אותם על הטבע, והמערכת היא התשובה לכך. כיום הן זורמות למרחקים של מאות קילומטרים ולעתים אף יותר.
 

אלו תקלות יכולות להיות במערכת הביוב?

 
זאת אמנם מערכת מורכב מאוד אך היא יכולה להיות גם בעייתית לפעמים. למעשה הבעיות שלה יכולות להיות מורכבות לא פחות מהמבנה שלה ואם נראה לכם שסתימה במערכת הביוב ממוצרי היגיינה זו הצרה הגדולה ביותר, אתם טועים. יש בעיות הרבה יותר מסובכות לפתרון שיהיו גם יקרות מאוד, כמו למשל חיה שנתקעה במערכת הביוב היא נסחפה מהכביש או יכול להיות שיש גם שורשים בביוב. כמובן שאם יש נזילה חריפה בביוב גם אז לא יהיה פשוט לפתור אותה אם כי היא הרבה יותר נפוצה.
 

כיצד נפתור את הבעיות הללו?

 
כדי לפתור בעיות בביוב וגם כדי למנוע אותם מראש, חשוב להיעזר בצוות ביובית מנוסה. זה יכול להיות הצוות שיספק לכם איכות חיים גבוהה הרבה יותר כאשר בעיות בביוב יפסיקו להטריד אתכם. להזמין את השירות לפחות פעם בשנה ולבדוק את מערכת הביוב כאשר מפעלים ועסקים צריכים לעשות זאת הרבה יותר. כך תוכלו להיות בטוחים שהבעיות הללו לא יטרידו אתכם ויגרמו לריחות רעים מאוד ועלויות כספיות לא כל כך נמוכות.
 
 
סרטון המדגים מערכת ביוב