גילוי רטיבות

 

איך מגלים רטיבות בעזרת מצלמה תרמית?

 
אם אתם מבחינים בסימני נזילה כדאי שתקראו כמה שיותר מהר למאתר נזילות שיבדוק את זה לעומק. אין לכם מה לדאוג, הוא לא יחצוב ויגבה מכם אלפי שקלים, כל הסיפור יעלה לכם כמה מאות שקלים והוא יסתיים תוך כמה דקות ספורות. כיצד? באמצעות צילום תרמי.
 

מה היינו עושים בלי הצילום התרמי?

 
 
אם הייתם רוצים למצוא נזילה בקיר ביתכם לפני שנים רבות, מה שהייתם צריכים לעשות היה סיוט אחד גדול. הייתם צריכים להזמין אינסטלטור או מאתר נזילות אל ביתכם, הוא היה מבין היכן סימן הנזילה שיכול להיות עובש, כתם כהה בקיר, קילוף צבע וכן הלאה, ואז הוא היה צריך להתחיל לחצוב בקיר. הוא היה יכול להיעזר בשרטוט של המבנה אם יש לכם אחד כזה, אך בכל מקרה הקידוחים והחציבות שלו היו יכולות להסתיים באפס יעילות כי לא תמיד הנזילה בכלל מגיעה מהיכן שהמים שיוצאים ממנה מצטברים. לא רק שזה לא מדויק, זה מלכלך, יקר מאוד, מעייף ובמילה אחת: מיותר.
 
 
 
גילוי רטיבות
 
 
 
 

גילוי רטיבות עם ציוד תרמי מתקדם

 
  • במקום להתחיל לשבור את הקיר ולפעול במין חצי ניחוש, כיום אפשר פשוט להשתמש במצלמה תרמית ולזהות תוך כמה שניות היכן נמצאת הנזילה. פעולה זו פשוטה מאוד, מהירה מאוד, היא הכי מדויקת שיש ולא רק שאפשר לדעת היכן הנזילה בדיוק של סנטימטרים ספורים, ניתן לדעת גם מה החומרה שלה, קרי כמה הנזילה גדולה.
  • המצלמה התרמית עושה עבודה נפלאה כי היא מצליחה לחדור דרך הקיר. עיקרון פעולתה מתבסס על קליטה של הקרינה התת אדומה שגופים פולטים, והצגת ההבדלים בין הפרטים שהיא קולטת על פי הבדלי צבע. כך אפשר לזהות היכן מערכת המים אינה סגורה, שם המים קרים יותר מסביבתם כיוון שביציאת המים נפלט חום אל הסביבה, זהו החלל בתוך הקיר.
 

עד הפעולה חסכונית ומה אפשר לבדוק?

 
צילום תרמי היא הפעולה הבסיסית ביותר לגילוי נזילות וכל אינסטלטור, צוות ביובית או מאתר נזילות שמכבד את עצמו יחזיק בציוד תרמי שישמש אותו. גם לכם בתור לקוחות אסור לקרוא למאתר נזילות בלי לוודא שזו דרך הפעולה שלו, כיוון שהיא נקייה, מהירה וזולה יותר. בעזרת המצלמה התרמית אפשר גם לבדוק את מערכת הביוב, אפשר לבדוק את האיטום בגג על ידי קליטת הלחות שיש בו, אפשר לבדוק לוחות חשמל והשימושים בה עוד רבים ומגוונים.