בור ביוב

 
 
נתקעתם בסתימה בבור הביוב?
אנחנו חברת עמוס שירותי ביוב נפתור לכם את הבעיה
אז צרו קשר עכשיו - 072-2646051
 
יכול מאוד להיות שהביטוי בור ביוב יישמע לכם מעט מוזר הרי הבור היחיד שמתקשר בראשכם לביוב הוא אותו בור שדרכו נכנסים לביוב עצמו, זה שחסום על ידי מכסה גדול עגול וכבד. עם זאת, בור ביוב או בור ספיגה באחד מהשמות המוכרים יותר שלו, הוא המצאה חשובה ויעילה. אז מהו אותו בור ואלו בעיות יכולות לצוץ בו? כיצד אפשר לפתור אותן? תמשיכו לקרוא ותגלו את כל הפרטים.
 

מהו בור ביוב ומדוע הוא נחוץ?

 
בור ביוב הוא למעשה בור חיצוני שלא קשור באופן ישיר למערכת הביוב אך הוא מתקשר אליה בצינור ניקוז. כדי להבין מהו בור ביוב יש צורך להבין תחילה שלא כל שפך יכול להתנקז למערכת הביוב אפילו הם הוא נוזלי. למשל, דלקים ושמנים מסוימים מכל מיני עסקים ותעשיות יכולים לייצר כמויות אדירות של פסולת כזו ביום ולאחר מכן הביוב פשוט ייסתם. בדיוק מאותה סיבה לא כדאי לכם לשפוך שמן לכיור אלא לצינור עבה יותר, כמו למשל באסלה, או במקום אחר. בור הביוב הוא זה שקולט את כל השפכים המזהמים האלו ומונע סתימות ובעיות רבות במערכת הביוב.
 
בור ביוב
 

איפה אפשר למצוא בורות ביוב?

 
בורות ביוב ניתן למצוא בעיקר המגזר התעשייתי והעסקי אך יש גם מעט במגזר הפרטי, בדרך כלל בגינות. בור ביוב יכול להיות גם המקום שאליו מתנקזים כל השפכים של בניין מסוים או אזור מסוים בשכונה, כך יותר פשוט לפתור את התקלות ולהבין מה היו הגורמים להם, כמו גם הבנה חשובה של מי האחריות לבעיה. בורות ספיגה שסופגים את השומנים והשמנים שלא יכולים להיכנס למערכת הביוב ניתן למצוא בעיקר בקרבת מפעלים וליד מטבחים תעשייתיים, כמו למשל אזורי מסעדות, גני ואולמות אירועים וכולה.
 

כיצד בור ביוב מונע בעיות ואלו בעיות יש לו?

 
בור ביוב יכול למנוע את הסתימות במערכת הביוב כי הוא זה שקולט את אותם שפכים מזהמים ובעייתיים עוד לפני שהם נכנסים לקווי הביוב. אחרי שהבור קולט את כל השפכים, הוא מסנן אותם ומנקז אותם לעבר קווי הביוב כך שכל הנוזלים נכנסים אל מערכת הביוב וכל החומרים האחרים שלרוב יצופו מעל למים בגלל עקרונות פיזיקליים, יישארו בבור. כך למעשה משתמשים בצפיפות הסגולית של החומרים שמנוקזים כדי להפריד אותם ולסנן בצורה מוצלחת. עם זאת, גם בור הביוב עצמו יכול להיסתם ואף לזהם את הסביבה והוא לא חף מבעיות שדורשות פתרון מקצועי.
 

מהן סתימות בבור ביוב וכיצד הן נוצרות?

 
סתימות בבור ביוב יכולות להתרחש בצינור ששואב את המים אל עבר מערכת הביוב בגלל כל מיני גורמים. הסיבה הראשונה היא כמובן חדירה של אותם שפכים מזהמים, לא המים, אל תוך הצינור. באיטיות ובהדרגה הצינור יוצר בקוטרו וניקוז המים לא יהיה תקין, ומשם הבעיות ימשיכו לגדול עד לבעיה חמורה כמו הצפה של הבור או ניקוז נכון של הנוזלים. כמו כן הסתימה יכולה להיגרם מחיות שנכנסו לבור ומצאו את מותם כאשר אלו יכולים להיות בדיוק בטווח שבין המים לשמנים כבדות יותר מהשמנים אך קלות ממים, ולהיכנס לצינור ולחסום אותו לגמרי.
אך במקרה של סתימה זה לא סוף העולם יש להזמין שירות של שאיבת ביוב על מנת לסדר את הבעיה.
 
סתימה בבור ביוב
 

כיצד פותחים סתימה בבור ביוב?

 
סתימה בבור ספיגה או בבור ביוב יכולה להיפתח רק על ידי צוות ביובית מקצועי. יש צורך להשתמש בכלים מתקדמים שיוכלו להגיע אל האזור הסתום, אזור שלא תמיד יהיה בסמוך לפתח היניקה של הנוזלים מהבור אלא לעתים במקום עמוק יותר.
אנחנו עמוס שירותי ביוב בעלי צוות איכותי ומנוסה עם כלים מתקדמים מתאימים וביובית על מנת לפתוח את סתימות בבורות ביוב במהירות ובפשטות.
צרו קשר עכשיו אם יש לכם סתימה בבור הביוב.