איך פועלת מצלמה תרמית

 
יכול להיות שנחשפתם אל המצלמה התרמית בשירות הצבאי שלכם, אולי בשירות המשטרתי שלכם ואולי בכלל מאיזה חבר שאוהד לטוס ליערות באירופה ולצוד בלילות. בכל מקרה המצלמה התרמית שימושית ביותר והיא יכולה לעזור לכם גם להבין היכן נמצאות הנזילות שיכולות לסכן את ביתכם. מי יכול להשתמש במצלמה התרמית וכיצד היא בכלל פועלת? זה הזמן להבין את המנגנון המהפכני שלה.
 

מנגנון הפעולה של המצלמה התרמית

 
 
 
המצלמה התרמית שימושית במיוחד בכל כך הרבה תעשיות ותחומים, כמו למשל בתחום מערכות הביוב משתמשים בצילום תרמי לאיתור נזילות, כך שההבנה כיצד היא פועלת חייבת להתחיל בעובדה חשובה: יש מצלמות תרמיות מסוגים שונים ובאיכויות שונות. יש מצלמה תרמית שיכולה לשדר תמונה ברמת פרטים טובה יותר ביחס לאחרות אך לצד מצלמות אלו, יש מצלמות שישדרו תמונה צבעונית יותר עם הבדלים צבע עדינים יותר. בכל מקרה המצלמות התרמיות מתבססות על אותו העיקרון: העדשה של המצלמה קולטת את האנרגיה התת אדומה, אנרגיית החום, שכל גוף פולט, שלא נקלט בעין, ומציגה את ההבדל באמצעות צבעים שקל לנו לקלוט ולהבדיל בעין.
 
 
 
איך פועלת מצלמה תרמית
 
 
 
 
 

כיצד משתמשים במצלמה תרמית?

 
אחרי שהבנו איך פועלת מצלמה תרמית, חשוב להבין כיצד משתמשים בה. כמו שכבר אמרנו יש כל מיני סוגים של מצלמות תרמיות אך עיקרון הפעולה יחסית דומה: כדי להשתמש במצלמה יש לכוון אותה אל עבר האזור שבו רוצים להבחין בהבדלי הטמפרטורה, במקרה הנפוץ ביותר שלא לשימושים צבאיים וזה שרלוונטי לנושא שלנו, אל עבר אותו קיר שבו רוצים לבדוק היכן יש נזילות, וממתינים להופעת התמונה בצג. התמונה תהיה צבעונית מאוד ואולי לא כל כך מובנת אך יהיה ניתן להבחין בצנרת, יותר נכון במים שזורמים, כאשר כל נזילה שתיתפס בעדשה תהיה בצבע בהיר יותר.
 

מה הרעיון מאחורי ההבחנה הזו?

 
המים שנמצאים בצנרת המים, בין אם מדובר בצנרת הביתית ובין אם מדובר בצנרת הביוב מתחת לאדמה, יהיו באותה הטמפרטורה פחות או יותר. כאשר המערכת הסגורה הזו נסדקת וישנה נזילה, המים שיוצאים מאותה נקודה שבה יש נזילה יהיו בטמפרטורה קרה יותר כי הם מאבדים חום לסביבה, מה שלא קורה כאשר הצנרת נשארת סגורה. כך למעשה אפשר להבין די בקלות היכן נמצאת הנזילה ברמת דיוק מופתית של כמה סנטימטרים בודדים, כאשר אפשר בשיטה זו גם להבין במהירות האם מדובר בנזילה חמורה או שמא מדובר בנזילה קטנה יחסית.
 

מי יכול להשתמש במצלמה תרמית?

 
 
זה שהבנתם איך פועלת מצלמה תרמית זה דבר אחד וזה שאתם רוצים להשתמש בה כדי לאתר נזילות זה דבר אחר לחלוטין. רק מאתר נזילות מוסמך יוכל להשתמש במצלמה תרמית ולהסיר מכך את המסקנות הרלוונטיות לביתכם. חשוב לזכור שהמצלמה יקרה מאוד ורק לאינסטלטורים יהיה אותה, כאשר איתור נזילות עמה יעלה בין 700 ועד 1000 שקלים לבית ממוצע.
 
 

טיפול מקצועי, מהיר ובלי הרס של קירות!

 
השירות של עמוס שירותי ביוב יפתור לכם את הבעיה בצורה יעילה כך שיהיה לכם שקט לזמן רב. בידנו מצלמה תרמית חדשנית אשר תעשה את הצילום באיכות הגבוהה ביותר ותאתר בדיוק את מקום הבעיה ומשם כבר נעשה טיפול המקצועי על מנת לסדר את הכל.
לפרטים נוספים צרו איתנו קשר - 072-2646051