איך מתבצע צילום תרמי של מערכת הביוב

 
המצלמה התרמית שימושית במגוון רחב של מקומות. היא שימושית בעיקר בשימושים צבאיים, אך אפשר למצוא אותה גם בשימושים משטרתיים וכמובן שימושי אבטחה במגזר הפרטי, העסקי והתעשייתי. עוד אחד מהשימושים החשובים שלה, שימוש שאולי יפתיע אתכם, הוא איתור נזילות במערכת הביוב ובמערכת האינסטלציה בכלל. כיצד זה מתבצע ומדוע זה טוב? זה הזמן לגלות.
 

כיצד מצלמה תרמית שימושית לצילום מערכת הביוב?

 
 
כדי להבין מדוע המצלמה התרמית שימושית לצילום קווי ביוב ומה בכלל המטרה של השימוש בה, יש צורך תחילה להבין מהי המצלמה התרמית וכיצד היא פועלת. הצילום התרמי הוא למעשה הצגת פערי הטמפרטורה בין גופים מסוימים, אלו שנקלטים בעדשת המצלמה, לפי צבעים. אם תביטו בצג של המצלמה התרמית תגלו מהר מאוד שאתם מקבלים תמונה צבעונית די מוזרה כאשר אתם חייבים גם לדעת איך לקרוא את המצלמה כדי להשתמש בה ולהפיק ממנה את המיטב. המצלמה קולטת את הקרינה התת אדומה שיוצאת מגופים שונים ומתרגמת לצבעים שונים את הפערים שניתנים להבנה בקלות.
 
 
 
צילום תרמי של קווי ביוב
 
 
 
 

איך מתבצע צילום תרמי של מערכת הביוב

 
כשם שהבדלי טמפרטורה יכולים להסביר לנו האם יש אדם מסוים שמתקרב מתוך החשיכה אל עבר בסיס צבאי מסוים, או האם יש גנב שנכנס לגינה ומנסה לפרוץ אל ביתנו בחסות החשכה, כך אנו יכולים להבין האם יש מים שיוצאים מצנרת מסוימת, שאמורה כמובן להיות סגורה, בקלות ובמהירות. בעזרת צילום תרמי של מערכת הביוב האינסטלטור או צוות הביובית יוכל לסרוק את האזורים שבהם הוא חושד שאולי יש נזילה, וכך הוא יוכל להבין מהר מאוד האם יש מים שיוצאים מאותה מערכת, כאשר אלו ייראו בצבע בהיר יותר, זאת כיוון שהטמפרטורה שלהם נמוכה יותר כי החום בורח מהם.
 

איך מתבצע צילום תרמי של מערכת הביוב

 
  • צילום תרמי של מערכת הביוב הופך את המשימה להרבה יותר מדויקת. בזכות המצלמה התרמית אפשר להבין בדיוק של סנטימטרים ספורים מהיכן המים יוצאים, זאת בניגוד להערכה כללית יותר שמתבצעת עד לפעולה כירורגית שמצריכה קידוח וחציבה בקיר או באדמה. כמו כן, ניתן לדעת את חומרת הנזילה כי באמצעות המצלמה התרמית אפשר לראות כמה מים יוצאים בכמות מוערכת ברמה טובה.
  • מעבר לדיוק ולמהירות של מציאת נזילות באמצעות מצלמה תרמית, ומעבר לכך שאפשר גם להבין האם יש סתימות ולא רק אם יש מים שיוצאים מהצנרת, ניתן לוותר על כל התהליך היקר והארוך של חציבה וקידוח באספלט בכביש או בחצר הבית של הלקוח כדי לחשוך את הצנרת. לא רק שהתהליך הזה יקר, ארוך, מייגע ומלכלך, הוא גם לא בטוח יחשוף את הנזילה מהמקום שבו היא מתרחשת.
 

איך מתבצע צילום תרמי של מערכת הביוב

 
אנחנו - עמוס שירותי ביוב מתמחים בצילום תרמי של מערכות וקווי הביוב. לכל בעיה או שאלה אתם מוזמנים לפנות אלינו
אז אל תחכו וצרו איתנו קשר במהרה בשביל שירות מקצועי במחירים זולים - 072-2646051