איך מאתרים נזילה במערכת הביוב

 
איתור נזילה במערכת הביוב היא משימה לא פשוטה. יש צורך בכלים מתקדמים, בידע מקצועי רב וכמובן שגם הניסיון משמעותי במיוחד. כדי לבדוק היכן בדיוק הנזילה ולפתור את הבעיה, אתם צריכים צוות אינסטלציה מוסמך שיידע כיצד לפתור את הבעיה לא רק באופן נקודתי אלא למנוע ממנה לחזור בהמשך, וכמובן במהירות האפשרית. המאמר הזה יעשה לכם סדר בכל שלבי הפעולה.
 
 
 

איך נזהה שישנה נזילה?

 
החלק הראשון בטיפול בנזילה, עוד לפני שלב הזיהוי המדויק, היא ההבנה שבכלל יש נזילה. יכול להיות שזה נשמע לכם די פשט להבין שהביוב שלכם נוזל, אך למעשה לא מדובר על נזילות שנמצאות בקירות או בתקרה אלא נזילות מתחת לפני הקרקע, היכן שנמצאת רוב רובה של מערכת הביוב. כמובן שמיקום הנזילה משפיע מאוד על הסימנים, כך למשל אם יש לכם נזילה בביוב בחצר אז האדמה יכולה להיות לחה במיוחד, אם יש נזילה מתחת למרצפות אז המרצפות יכולות לשקוע או להיות בלתי אחידות וכן הלאה. בכל מקרה הזיהוי הראשוני לא יספר לכם הרבה עד שיגיע צוות מקצועי.
 
 
 
איתור נזילות במערכת הביוב
 
 
 
 
 

מי יכול לאתר את הנזילה וכיצד?

 
אם אתם רוצים לדעת איך עובד איתור נזילות במערכת הביוב אתם יכולים לקרוא באינטרנט ויספרו לכם את כל השיטות ממש כמו שאתם עושים עכשיו, אך אנו מכינים אתכם מראש: זה לא משתווה לאיתור הנזילה בפועל. בפועל בתנאי שטח יש צורך להתמודד עם ביעות מגוונות ויצירתיות שיכולות לעלות, כמו פני שטח משתנים, שעות חשיכה לאיתור נזילות קשה יותר, מתאר מורכב שמאלץ עצירת תנועה אם האיתור חייב להתבצע באמצע כביש וכן הלאה. בכל מקרה צוות ביובית מקצועי יחד עם הביובית והכלים שלרשותה, יוכלו לאתר במהירות היכן הנזילה כאשר הם משתמשים בציוד צילום מתקדם.
 

צילום קווי ביוב עם מצלמה תרמית

 
  • איתור נזילות בקווי הביוב יכול להתבצע באמצעות כמה וכמה מכשירים כאשר המכשיר הנפוץ ביותר היא המצלמה התרמית. המצלמה התרמית יכולה להיות יעילה במיוחד לאיתור נזילות בכל חלקי מערכת אינסטלציה כלשהי ולא רק בקווי הביוב, אך כאשר מדובר בביוב היא הופכת להיות משמעותית ביותר בגלל מהירות וקלות האיתור, יחד עם קלות השימוש.
  • המצלמה התרמית היא למעשה מצלמה די קטנה שמסוגל לקלוט את הקרינה התת אדומה, זו שכל גוף פולט. הקרינה התת אדומה בלתי נראית בעין אך המצלמה יכולה להמיר את הפרשי הקרינה בצורה כזו כך שנבחין בהם בשינויי צבעים על המסך.
  • כך למעשה ברגע שיש הבדלי טמפרטורה, כלומר הבדלי קרינה בין גופים או זורמים, כמו למשל בין המים שיוצאים ממקום הנזילה לבין המים במערכת הסגורה שיהיו חמים יותר, הצוות יוכל להבחין בכך בדיוק רב ובמהירות רבה.
 
 

מצלמה תרמית עוד מגוון כלי צילום

 
חברת עמוס שירותי ביובית יכולה לפתור לכם את כל הבעיות שיש לכם בביוב עם הצוות המקצועי שלנו והטכנולוגיה המתקדמת שברשותנו. אז במידה ותזדקקו לאיתור של נזילה במערכת הביוב שלכם פנו אלינו ואנו נעמוד לשירותכם במהרה! - 072-2646051